parallax background

Formel Group - Kurumsal

Temelleri Emel Değirmenci tarafından 1999 yılında atılan Formel Group, başta Finans ve Yatırım olmak üzere, Bilişim Teknolojileri, Çevre ve Enerji, Dış Ticaret, Global Acentelik ve Distribütörlük Hizmetleri alanlarında çalışmaktadır.

Hakkımızda

Temelleri Emel Değirmenci tarafından 1999 yılında atılan Formel Group, başta Finans ve Yatırım olmak üzere, Bilişim Teknolojileri, Çevre ve Enerji, Dış Ticaret, Global Acentelik ve Distribütörlük Hizmetleri alanlarında çalışmaktadır.

Finans ve Yatırım Danışmanlığı alanında, Yatırımcı İlişkileri ve Finansal İletişim kapsamında şirketlerin kaynak ihtiyaçlarında kaynak veren yurt dışı kurum ve kuruluşlar ile iletişim sağlama ve süreçleri yürütmek, EBRD (Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası) yatırım ve kredi danışmanlığı, Şirket Alım, Satım ve Birleşmelerinde en doğru ve güncel piyasa araştırmalarını yaparak, potansiyel rakip ve hedef şirketleri belirleyerek şirket analizi, ön hazırlık, satın alma ve satış süreçleri bizzat kurucumuz Emel Değirmenci ve ekibi yönetmektedir.

Kurumsal

Dış Ticaret kapsamında İthalat-İhracat ile uğraşmaktayız. Piyasadan gelen ve değişen talepler ile yeni doğan fırsatlar neticesinde makine, ekipman, medikal ürün, temizlik, kozmetik ve bakım ürünleri, tekstil malzemeleri gibi pek çok ürünün ithalat ve ihracatı ile ilgilenmekteyiz. Süreçleri Yönetim Kurulu Üyesi Emel Değirmenci ve ekibi yönetmektedir.

Formel Dış Ticaret olarak, kendi adımıza tescilli olan ¨Formel¨ markası ile de pek çok çeşitteki ürünü fason olarak üretip, yurt dışına ihraç etmekteyiz. Dış Ticaret alanında, Yurt içi ve yurt dışında bulunan kamu ve özel kurumlara tedarik hizmeti vermekte, İthalat ve ihracat, ikili görüşmeler, stratejik ortaklık, gümrük ve lojistik alanlarında uzman ve tecrübeli kadromuz ile dış ticaret hizmeti sunmaktayız. Uluslararası ticaret hizmetleri, global iş geliştirme, uluslararası proje yönetimi, uluslararası tedarik yönetimi ve ticaret danışmanlığı, global piyasa hizmetleri, global acentelik ve distribütörlük hizmetleri başlıca faaliyet alanlarımızdır.

Çevre ve Enerji alanında, Katı atıkları işleyerek enerji kaynağı olarak kullanılmasını sağlamakta, yatırımlarını anahtar teslim yaparak, işletme süreçlerinde destek vermekteyiz. Sıvı atıklar ile de biyolojik atık su arıtma ünitesi projeleri gibi projeler geliştirmekte, atık su yönetimi, sistem kurulumu ve işletmesi yapmaktayız.

Bilişim Teknolojileri alanında, IT Yönetimi Hizmeti ile, işletmelerin istedikleri ve ihtiyacı olan bütün bilgileri üretme, depolama, paylaşma ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılamak için yöntem, süreç ve sistemleri planlayıp tasarlayarak, kurum ve yönetim sürecinde aktif bir şekilde rol almaktadır. Bütün süreçlerde gelişimden, analizden ve denetlemekten sorumludur. BTK, Yasal Bilişim hizmetimiz ile e-defter alanında kağıt üzerinde tutulması zorunlu olan yasal defterlerin elektronik ortada tutulup, muhafaza ve ibraz edilmesi ile açılış ve kapanışlarına ilişkin tüm tasdik işlemleri için hizmet çözümlerimiz ile destek vermekte, Elektronik faturalama (e-fatura) alanında faturalama, gönderme, saklama ve ibraz aşamalarının tamamında uygun ve farklı çözümler sunmakta, Elektronik saklama (e-saklama) ve e-arşiv alanlarında resmi, hukuki ve ticari her türlü bilginizi ve belgenizi elektronik ortamda yasal geçerli ve güvenilir şekilde uzun süreli saklamakta ve istenildiğinde bu belgelere kolay ulaşmanızı sağlamaktayız.

İletişime Geç